Speciální regály

Speciální systémy

Mammuth

Technické údaje:

 • Maximální nosnost rámu: 90 000 kg
 • Výška sloupce: 3 000 - 6 000 mm
 • Délka nosníků: 1875 – 4450 mm
 • Hloubka rámu: 600 – 1400 mm
 • Rozměry stojin: (250 – 300 – 350) x 150 mm
 • Tloušťka stojin: 3 – 4 mm

Popis:

Regálový systém Mammuth je výjimečný především svou robustní a kvalitní konstrukcí nabízející vysokou nosnost, která se využije především ve skladech, kde je potřeba skladovat těžké předměty, jako například ocelové plechy, cívky, odlitky, válcovanou ocel, atd. Díky variabilitě prvků, ze kterých se tento regálový systém skládá, je navíc možné jej nakonfigurovat dle aktuálních logistických požadavků klienta. Regál Mammuth je navíc možné instalovat jak do vnitřních, tak venkovních skladových prostor.

Stabilitu regálu pak zajišťují především zesílené diagonály mezi sloupy, které mají průměr 42 mm oproti standardním 30 mm, a dále speciální patentovaná protiskluzová pojistka nosníku. Tato pojistka je lisována do speciálního profilu s protiskluzovou drážkou, jenž umožňuje zajistit vysokou stabilitu regálového systému a dokáže odolávat vyššímu namáhání v místě uchycení nosníku ke sloupu. Při vyšším zatížení se navíc nosníky uchycují na dvou těchto pojistkách pro zvýšení bezpečnosti a stability. Právě dvojité uchycení speciálních nosníků je jedním z tajemství, které umožňuje tomuto regálovému systému docílit 18 tunové nosnosti na jedno patro.

Regálový systém Mammuth je rovněž možné doplnit o držáky na cívky nebo o speciální příčníky na nepaletizované zboží.

Fotogalerie:

Příslušenství:

Mammuth

Ocelové plošiny (mezaniny) Mecano

Technické údaje:

 • Maximální nosnost: 1 000 kg/m2
 • Maximální výška: individuální, dle návrhu a prostor
 • Minimální výška: 2,20 m
 • Délka nosníků: max. 12 m
 • Rozměry sloupů: 120x120 – 150x150 – 200x200 mm
 • Tloušťka sloupů: 3 – 4 – 5 – 6 – 8 mm

Popis:

Ocelové plošiny (neboli mezaniny) se hojně využívají ve skladech, kde je potřeba maximálně využít dostupný prostor a navýšit tak skladovou plochu. Kromě různých rozměrů schodišť, se navíc plošina může dále doplnit o regálové systémy, bezpečnostní zábradlí, křídlové nebo kyvadlové branky a různé typy podlah (DTD, MDF, ocelové).

Šroubovaná konstrukce ocelové plošiny a široká škála profilů sloupů i nosníků nabízí vysokou variabilitu pro postavení jednopatrové, ale i vícepatrové ocelové plošiny, stejně jako pro budoucí rozšíření v případě potřeby zákazníka. Zmíněná variabilita navíc umožňuje plošinu i demontovat a následně postavit na jiném místě. Plošina Mecano se dále vyjímá tím, že umožňuje vysokou nosnost a současně velkou vzdálenost mezi sloupy, čímž vznikne dostatek prostoru pro pohyb a manipulaci se zbožím na plošině, ale i pod plošinou. Díky tomu, že jsou navíc jednotlivé prvky konstrukce tvarovány za studena, je celá konstrukce lehčí, při současném zachování vysoké nosnosti. Celá plošina tak nevytváří na podklad takový tlak, jako kdyby byla tvarována za tepla. Jednotlivé příslušenství systému Mecano je navíc možné zkombinovat s našimi regálovými galeriemi (např. schodiště, branky, zábradlí, apod.)

Ocelové plošiny dokážeme navrhnout tak, aby došlo k maximálnímu využití plochy skladu a současně odpovídaly Vašim potřebám. Vzhledem ke své komplexnosti a množství doplňkových prvků je tedy každá plošina navrhována individuálně, a to s ohledem na prostory a Vaše přání.

Fotogalerie:

Příslušenství:

Mecano